top of page

Експерти нашої компанії сприяють залученню міжнародних ресурсів в Україну з 2018 року.

За 6 років роботи ми вже реалізували проекти розвитку громад на понад 13 млн. євро та продовжуємо залучати ресурси і зараз під час повномасштабного вторгнення в Україну російської федерації.

Часто ми починаємо реалізацію проектів, які, за висловами місцевих лідерів думок, є неможливими.

Такі вислови зазвичай нас лише мотивують.

Тут ви можете дізнатися про наш досвід реалізації деяких проектів, які сприяють розвитку України.

Місто Умань - один з стратегічних партнерів Blue Yellow Consulting .

Умань – це логістичне серце, історично-культурний центр України. Місто туризму, паломництва, молоді, бізнесу.

Партнерське Місто Умань (Україна)

Проект «Транспортний генеральний план Київської області»

Kiev-Oblast.png

Мета проєкту - досягнення сталого розвитку Київської області шляхом розробки та впровадження комплексного Плану просторового розвитку, відновлення та покращення транспортної інфраструктури для післявоєнної відбудови Київської області.

Партнери в Республіки Корея: Ministry of Land, Infrastructure and Transport (MOLIT), Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation (KIND), HAN-A Urban research institute (HAN-A).

Партнери проєкту в Україні: Ministry of Development of Communities, Territories and Infrastructure, Kyiv Regional Military Administration. 

Строки: 2024 – 2025 роки

Метою компоненту «Відновлення та покращення транспортної інфраструктури для післявоєнної відбудови Київської області» є розробка «Плану покращення транспортної інфраструктури», а також «Комплексних планів просторового розвитку та транспортного моделювання для відновлення та розвитку Київської області з містом Києвом, Україна».
Ці плани допоможіть перетворити Київську область на сталу одиницю, яка зможе впоратися з майбутніми міськими розробками, включаючи Інтегровану систему розумної мобільності.

Експерти BYC – консультаційні та інжинірингові послуги, проведення досліджень та аналіз даних, стратегічні комунікації.

Проєкт «Створення генерального плану розумного міста Умань»

Проєкт реалізується за грантові кошти Міністерства землі, інфраструктури та транспорту Республіки Корея (MOLIT). 

Місто Умань -  єдиний український переможець в конкурсі глобальної програми співробітництва K-City Network 2023. На сьогодні проєкт «Uman Smart City» є одним з флагманських проєктів, з яких починається міжурядова співпраця між Україною та Кореєю (наряду із розвитком українських аеропортів, реновацією української залізниці, реконструкцією Каховської дамби.

Партнери в Республіки Корея: Korea Overseas Infrastructure and Urban Development Corporation (KIND), Korea Water Resources Corporation (K-Water), HAN-A Urban research institute (HAN-A), KPMG, Cheil Engineering Co, Ltd.

Партнер проєкту в Україні - громадська спілка «Хай-Тек Офіс Україна».

Строки: вересень 2023 - квітень 2024. 

Сума залучених коштів близько 400 000 доларів США.

В рамках проєкту в Умані за участі корейських та українських експертів був розроблений Master Рlan «Uman Smart City», який стосується різних галузей – економіка, безпека, мобільність, довкілля, відновлювальна енергетика, інфраструктура, туризм, а також будівництво окремого розумного мікрорайону. Також, в рамках проєкту розроблена бізнес-модель та план залучення фінансових ресурсів для створення та управління розумним містом. 

Крім того, на основі практичної реалізації проєкту в Умані іншим містам України буде запропонована емпірично перевірена модель відбудови та розвитку.

Експерти BYC – підготовка грантової заявки, комплексний супровід підготовки та реалізації проекту, стратегічні комунікації.
 

Проєкт «Вода для майбутнього: сучасні стандарти відновлення водної інфраструктури» 

Проєкт реалізується завдяки гранту від Словацької Агенції з міжнародного розвитку (Slovak Aid). 

Партнер проєкту – словацька компанія ESOL s.r.o.

Партнер проєкту в Україні – Українська асоціація «Укрводоканалекологія».

Сайт проєкту.

Сума проєкту: 127 425 євро (грант від Slovak Aid та співфінансування від словацької компанії)

Строки: 1 вересня 2023 року до 31 серпня 2024 року

В результаті Україна в особі замовника (Асоціації водоканалів України) отримує комплексний документ «Стандарти для проєктування та будівництва водогосподарської інфраструктури» (водозабезпечення водопостачання, водовідведення, очищення стічних вод).

Цей документ –  галузевий план післявоєнної відбудови України, який є основою для відновлення водопостачальної інфраструктури та створення умов для заходження світового капіталу в комплексні проєкти розвитку.

Документ буде розроблений за участі європейських та українських експертів.

Експерти BYC – підготовка грантової заявки, комплексний супровід підготовки та реалізації проекту. 

Проєкт «Оновлення каналізаційних насосних станцій в місті Умань» 

Проєкт реалізується завдяки гранту від Словацької Агенції з міжнародного розвитку (Slovak Aid). Партнери проєкту - Асоціації Водоканалів Словаччини та України, а також Водоканал міста Умань.

Сума проєкту: 125 665 євро

Грант від Словаччини: 95 665 євро.

Співфінансування з боку Умані 30 000 євро. 

Строк реалізації: 1 жовтня 2023 року - 31 жовтня 2024 року 

В рамках прооєкту передбачено встановлення технологічного обладнання на 3-х каналізаційних насосних станціях, в результаті чого споживання електроенергії зменшиться на 30-40%. За рахунок зменшення споживаної потужності насосів (одночасно підвищивши продуктивність обладнання) можна використовувати значно менші енергоємні генератори під час відключень електроенергії. Встановлення інтелектуальних автоматичних насосів зменшить експлуатаційні витрати, пов’язані з частими ремонтами та засміченням системи, а також зменшить витрати на оплату праці.

Експерти BYC – підготовка грантової заявки, комплексний супровід підготовки та реалізації проекту

Проєкт «Розробка техніко-економічного обґрунтування поетапної модернізації системи теплопостачання міста Умань»

photo_2023-11-03_15-36-38.jpg

Проєкт реалізується завдяки гранту від Словацької Агенції з міжнародного розвитку (Slovak Aid). 
Партнер проєкту – словацька компанія Intech Slovakia, s.r.o.

Сума проєкту: 34 790 євро (грант від Slovak Aid та співфінансування від словацької компанії)

Строки: жовтень 2023 – липень 2024

В результаті реалізації проєкту місто Умань отримало нову стратегію та оптимізовану схему теплозабезпечення громади із врахуванням інноваційного досвіду європейських експертів, які мають досвід по переведенню зазначених систем на альтернативні джерела енергії. 

Експерти BYC – пошук та проведення переговорів з іноземним партнером, нормативно-правовий супровід.
 

Проєкт «ЕНЕРГЕТИЧНА БЕЗПЕКА - модернізація котелень та мереж централізованого теплозабезпечення з переходом на біопаливо»

Партнер проєкту – словацька енергетична група, яка успішно працює в галузі енергетичної ефективності з 1996 року та спеціалізується на оптимізації енергетичних ресурсів та енергосистем, дистрибуції та споживанні енергії, використанні відновлювальних джерел енергії. Мають великий досвід використання біогазу та спалювання біомаси у власних енергетичних спорудах. Компанія є оператором систем централізованого опалення в 8 містах Словаччини, які є одними з найбільш сучасних в Європі.
 
На сьогодні вже реалізовано проєкт на території Білопільської міської ради (Сумська область). В рамках проєкту було залучено близько 500 000 євро інвестицій. В результаті чого в 2021 році введено в експлуатацію твердопаливний котел (потужність 2 МВт).

Експерти BYC:
- Розробка аналітичного юридичного висновку щодо аналізу українського законодавства в сфері залучення іноземних інвестицій у господарський сектор України (на основі висновку сформована дорожня карта реалізації інвестиційного проєкту);
- Супровід покрокового плану реалізації (дорожньої карти), представництво інтересів і повноцінна комунікація з органами місцевого управління
- Проведення due diligence активів громади, які виявили зацікавленість в реалізації інвестиційних проєктів;
- Супровід реєстраційних дій з участю іноземних і українських бенефіціарів з метою створення юридичної особи з іноземними капіталом в Україні для управління пілотним проєктом в Україні;
- Розробка договорів оренди комунальної власності (між іноземним інвестором і органами місцевого самоврядування);
- Представництво іноземного інвестора перед українськими банками (в контексті кредитних зобов'язань інвестора).
 

Проєкт «Безпечна вода для міста Рівне»

Проєкт переміг в рамках конкурсу, оголошеного Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid).

Проєкт був реалізований Асоціаціями Водоканалів Словаччини та України в партнерстві з Рівнеоблводоканалом.

Сума проєкту: 251 093 євро (грант від Slovak Aid, співфінансування від Рівнеоблеводоканал) 

Строки: 1 вересня 2021 року до 31 листопада 2023 року

В результаті реалізації проекту на потужностях підприємства встановлена установка з виробництва гіпохлориту натрію – безпечного реагенту, яким дезінфікують воду перед подачею у мережу водопроводу.

Власне устаткування встановлене на однієї з найбільших насосних станцій підприємства – «Київській», дозволяє не лише отримати незалежність від виробника-монополіста, але й допомагає заощадити близько 60% суми коштів, які Рівнеоблводоканал витрачає на знезараження води.

Власна установка задовольняє 50% від загальної потреби в гіпохлориту натрію та забезпечує безперебійність роботи підприємства.

Крім грантових коштів, за які Рівнеоблеводоканал отримав власне устаткування, Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid) було виділено додаткове фінансування в рамках проєкту «Підтримка екологічного управління водними ресурсами в місті Ріне під час воєнного стану». За ці коши було закуплене додаткове устаткування – засувка (Ду800 мм) з електроприводом з дистанційним керуванням.

Експерти BYC – підготовка грантової заявки, комплексний супровід підготовки та реалізації проекту

Проєкт «Безпечна вода для міста Херсона»

Проєкт переміг в рамках конкурсу, оголошеного Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid).

Проєкт був реалізований Асоціаціями Водоканалів Словаччини та України в партнерстві з ХерсонВодоканалом.

Сума проєкту: 110 000 євро (грант від Slovak Aid, співфінансування від ХерсонВодоканалу) 

Строки: вересень 2019 - січень 2021.

Херсонський Водоканал став першим водоканалом в Україні, який отримав грантові кошти на реалізацію «твердого проекту».

В результаті реалізації проекту на потужностях підприємства встановлена установка з виробництва гіпохлориту натрію – безпечного реагенту, яким дезінфікують воду перед подачею у мережу водопроводу. 

Власна установка задовольняє дозволяє не лише отримати незалежність від виробника-монополіста, але й допомагає заощадити близько 60% суми коштів, які підприємство витрачає на знезараження води, а також забезпечити безпечною водою близько 100 000 жителів міста (1/3 усіх жителів).

Власне устаткування для виробництва гіпохлориту натрію з 24 лютого 2022 року рятувало життя мешканців окупованого міста Херсона. Херсон з березня по листопад 2022 року був в окупації, не було можливості завезення будь-яких реагентів та проведення щорічної дезінфекції водопровідних мереж, але завдяки власному устаткуванню Херсонський Водоканал міг здійснювати цілодобове постачання безпечної питної води, яка відповідала всім вимогам Державних санітарним правил та норм.

Експерти BYC – підготовка грантової заявки, комплексний супровід підготовки та реалізації проекту

Проєкт «Модернізація громадського транспорту в місті Херсоні»

Проєкт реалізується за кредитні кошти ЄБРР.

Строки: грудень 2018 - лютий 2022 (в звязку з повномасштабним вторгненням росії в Україну та початком бойових дій роботу над проєктом було тимчасово призупинено).

В рамках проєкту передбачено закупівля 50 тролейбусів, проведення модернізації інфраструктури, розробка плану сталої мобільності, а також розробка документації для проведення інвестиційного конкурсу для впровадження «е-ticket» (система автоматизованої системи обліку оплати проїзду в громадському транспорті загального користування), а також проведення інформаційної кампанії та компанії по залученню громадськості до реалізації – окремий проєкт «Громадська ініціатива Транспорт. Перезавантаження 2.0»

Бюджет проєкту:

- кредит € 10 000 000 для закупівлі 50 тролейбусів,

- грант € 1 500 000 на модернізацію інфраструктури,

- грант € 150 000 на розробку плану сталої міської мобільності, 

- грант € 460 000 на супровід реалізації проекту,

- грант € 8 500 на розробку розвитку вело інфраструктури міста

Експерти BYC – комплексна підтримка підготовки та реалізації проекту.. 

Проєкт «Енергоефективність у громадських будівлях та вуличному освітленні міста Херсона»

plan0.jpg

Проєкт реалізується за кредитні кошти НЕФКО

Строки:  2019 – 2021 роки (в звязку з повномасштабним вторгненням росії в Україну та початком бойових дій роботу над проєктом було тимчасово припинено).

В рамках проєкту передбачено проведення комплексу енергоефективних заходів у 4 будівлях найбільшої міської лікарні, заміна 4 735 вуличних світильника на 84 вулицях міста. В результаті реалізації проєкту було передбачено скорочення витрат з міського бюджету на вуличне освітлення та оплату енергоносіїв для лікарні на 50%.

Бюджет проєкту:
Кредит € 5 000 000
Грант € 1 000 000.

Експерти BYC – комплексна підтримка підготовки та реалізації проекту.
 

Проєкт «Проведення наукового дослідження проб загальнодоступної питної води» 

Проєкт був реалізований Королівським коледжем Лондона (King’s College London), Українською асоціацією підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» та Науково-технологічним комплексом «Інститут монокристалів» Національної академії наук України.

Строки: травень - вересень 2021.

В результаті проєкту було проведено дослідження проб води у 10 містах України з метою розробки систем раннього попередження, реагування, відстеження, контролю і зниження ступеня поширення захворювань, пов'язаних із водою, удосконалення управління водними ресурсами. 

Експерти BYC – загальна координація реалізації проєкту. 

Реалізація пілотних проєктів «Автоматизація обліку питної води у муніципалітетах із залученням інвестиційних коштів» (Smart metering/розумний облік)

Пілотні проєкти були реалізовані завдяки співпраці компанії Київстар та ХерсонВодоканалу та РівнеОблВодоканалу.

Строки Херсон: квітень - вересень 2020, Рівне: серпень – грудень 2021.

В результаті реалізації проєкту на базі технології NB-IoT дозволив у тестовому режим вести автоматизований збір, облік та обробку даних з датчиків подачі води в багатоквартирних 12 багатоповерхових будинках м. Херсону та 8 багатоповерхових будинків селища Квасилів (Рівненська громада).

Для цього в рамках проєкту у будинках були встановлено водоміри нового зразка із модемами, які працюють на технології NB-IoT. «Розумне» обладнання збирає дані про обсяг подачі води в заданий час і передає на обробку на сервер керуючої компанії спеціально розроблене програмне забезпечення. Для роботи пристроїв використовується окрема мережа VPN Київстар. 

Smart metering дозволяє не тільки автоматизувати процес збору даних, їх обробку та управління, а й автоматично виявляти аварії на транспортній мережі із системою оповіщення.

Завдяки технології NB-IoT модеми на одному заряді батарейки можуть працювати від 7 до 10 років.

Незважаючи на залізобетонний фундамент у підвалах, рівень сигналу технології дуже стійкий, що успішно підтверджено результатами пілотного проекту.

За досвідом реалізації проектів NB-IoT компанії Київстар, у середньому розрахункова економія із застосуванням рішення smart metering становить близько 17-20% всіх операційних витрат. Важливо врахувати, що розмір економічного ефекту залежить від масштабу рішення IoT. Експерти Київстар спільно із замовниками проводять діагностику поточних бізнес-процесів, щоб виявити можливості трансформації поточних процесів, що призведе до мінімізації витрат, скорочення часу виробничого циклу та підвищення стабільності роботи підприємства.

Експерти BYC – загальна координація реалізації проєкту.

Втілення нових підходів в управлінні Херсонського Водоканалу

Запровадження технології Scrum для вирішення ряду завдань:

  • Оптимізація технологічних карт основних виробничих процесів та процесів взаємодії з споживачем. 

  • Розробка та впровадження мовник модулів в усіх підрозділів, які взаємодіють з споживачами.

  • СЕО-аналіз онлайн майданчиків, розробка рекомендацій щодо відповідного коригування технічної реалізації сайту, створення та наповнення веб ресурсів текстовим, графічним та відео контентом. 

  • Проведення тренінгів для pr-спеціаліста підприємства для підвищення якості інформаційних кампаній, формування конфліктологічної компетентності, навичок у галузі стратегічних комунікацій, репутаційного маркетингу.

Строки: вересень 2018 - січень 2020.

Експерти BYC – Scrum-майстри, навчання команди взаємодіяти, оптимізування процесів, підвищуючих їх KPI.

Проєкт «Надання юридичних послуг для сільськогосподарських підприємств»

yuridicheskie-uslugi-dlya-it-it-proektov-v-ukraine.jpg

В рамках проєкту надавалися юридичні консультації з питань супроводу агро підприємств в Луганській, Донецькій, Хероснській, Миколаївській та Запорізькій областях. З початком повномасштабного вторгнення рф - юридичні консультації щодо супроводу релокації бізнесу бенефіціарів ERA згідно контракту DAI Global LLC USAID Economic Resilience Activity та DAI Global LLC USAID ERA Ukraine International technical assistance project «Economic Resilience Activity». 

Строки: січень 2021 - вересень 2023.

Експерти BYC – надання юридичних послуг для сільськогосподарських мікро, малих та середніх підприємств.

Співпраця з неурядовими організаціями

photo_2024-08-13_16-20-07.jpg

Ми надаємо постійні консультаційні послуги з інституційного розвитку двом українським громадським організаціям: Українській профспілці моряків та
Асоціації матерів та дружин захисників України.

Обидві організації є лідерами у своїх секторах українського суспільства. Вони мають значний вплив на дії центральних та місцевих органів влади
центральних та місцевих органів влади, надають важливі послуги своїм бенефіціарам - українським морякам та сім'ям військовослужбовців,
і продовжують розвиватися як справді незалежні, активні та впливові організації громадянського суспільства.

Експерти BYC:
Консультації з інституційного розвитку, адвокації, зв'язків з урядом (GR) та зв'язків з громадськістю (PR), розробка комунікаційних проектів, стратегічна комунікація з парламентарями, розробка програм інституційного розвитку, юридичний супровід членів організації.
 

Розвиток індустріальних парків 

Експертами BYC розроблено 3 концепції індустріальних парків, а також розроблена дорожня карта реєстрації ІП.

Строки: січень 2022 - липень 2023.

Наші проєкти

bottom of page